RAPORT O STANIE REALIZACJI MODELU ABSOLWENTA

RAPORT O STANIE REALIZACJI MODELU ABSOLWENTA PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W BIERAWIE Z ODDZIAŁAMI ZAMIEJSCOWYMI


ROK SZKOLNY 2012-2015



I.Wydarzenia oraz imprezy, na podstawie których zbierano informacje o losach absolwentów



Wydarzenie, impreza

Na jakiej podstawie zbierano informacje

Coroczny Memoriał H. Brylant
- Rozmowa z rodzicami, absolwentami, obserwacja podczas trwania imprezy, Artykuły Biuletynu „Głos Bierawy”, kronika, „Gazeta lokalna”, strona internetowa przedszkola

Coroczny Międzygminny Konkurs Na Stroik Świąteczny (bożonarodzeniowy, wielkanocny) w GCKiR w Bierawie
- Wywiady z rodzicami absolwentów, wywiady z absolwentami w rożnym wieku, obserwacje ewentualnych sukcesów, Artykuły Biuletynu „Głos Bierawy”, kronika, „Gazeta lokalna”, strona internetowa przedszkola

„Popołudnie z jasełkami i kolędą”dla przedszkoli oraz szkół zorganizowany GCKiR w Bierawie
Wywiady z rodzicami absolwentów, wywiady z absolwentami w rożnym wieku, obserwacje ewentualnych sukcesów, Artykuły Biuletynu „Głos Bierawy”, zdjęcia, kronika, „Gazeta lokalna”, strona internetowa przedszkola

„Mini-koncert na skrzypcach” wykonany przez gimnazjalistki- absolwentki przedszkola
Obserwacja sukcesów dziewczyn, rozmowy z absolwentkami, Kronika, strona internetowa przedszkola

Zaproszenie do czytania bajki dzieciom w przedszkolu przez absolwentki przedszkola w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”
Obserwacja sukcesów, wywiad z absolwentkami, Kronika

Bal przebierańców z rodziną dzieci przedszkolnych
Rozmowy z rodzicami, absolwentami przedszkola, Kronika, Biuletyn „Głos Bierawy”, strona internetowa przedszkola,

Międzygminny Przegląd Małych Form Teatralnych
Rozmowy z rodzicami, absolwentami, wychowawczyniami, Kronika, Biuletyn „Głos Bierawy”,strona internetowa przedszkola

Teatrzyk „Koziołek Matołek” w wykonaniu dzieci klas I-III –wycieczka do Szkoły Podstawowej w Starej Kuźni
Obserwacja, rozmowa z wychowawcą grupy, rozmowa z dziećmi, Zdjęcia, kronika, karta wycieczki

Wolontariat absolwentów naszej placówki w przedszkolu
Obserwacja, wywiady z absolwentami, Dokument o odbywaniu wolontariatu- zaświadczenie

Przedstawienie teatralne wykonane przez uczniów z Solarni - absolwentów przedszkola
Obserwacja poczynionych sukcesów, rozmowy z absolwentami, rozmowa z wychowawczynią, kronika

Coroczne uczestnictwo dyrektora w „Biesiadzie Śląskiej” spotkanie w Gimnazjum w Bierawie w ramach tygodnia regionalnego
Wywiad z wychowawczyniami absolwentów, obserwacja występujących absolwentów, rozmowy z nimi, Strona internetowa

Coroczne uczestnictwo Dyrektora Spotkanie Regionalne z cyklu Dziedzictwo Kulturowe w Regionie
Wywiad z wychowawczyniami absolwentów, obserwacja występujących absolwentów, rozmowy z nimi, strona internetowa

Szkolno -przedszkolny konkurs recytatorski „Jesienne Bajanie Mistrza Brzechwy” Obserwacja występujących absolwentów, rozmowa z wychowawczyniami, absolwentami Kronika, biuletyn „Głos Bierawy”,strona internetowa przedszkola

Śledzenie stron www. szkół podstawowych
Analiza dokumentacji: losów dzieci, osiągniętych sukcesów, średnich ocen, wygranych konkursów, Strony internetowe, artykuły „Głos Bierawy”, „Gazeta lokalna”
Inne...

Rozmowy z rodzicami dzieci, które uczęszczają do przedszkola,a ich starsze rodzeństwo jest już jego absolwentem, Zeszyt rozmów


II. Informacje o losach absolwentów



ROK 2012/2013


• Marcel Simon- SP w Starym Koźlu - I miejsce w kat. I-II chłopcy I Memoriał H. Brylant i J.Torochtija
• Jakub Mainka- SP w Starym Koźlu III miejsce w kat. I-II chłopcy I Memoriał H. Brylant i J. Torochtija
• Vanessa Rus - SP w Starym Koźlu - III miejsce w kat. III- IV dziewcząt Memoriał H. Brylant i J. Torochtija
• Wiktoria Janysek - SP w Starym Koźlu- III miejsce. konkursie recytatorskim w Dziergowicach
• Krzysztof Simon - SP w Starym Koźlu- II miejsce w Wojewódzki Konkursie Przyrodniczym, na szczeblu gminnym
• Kornelia Herich - SP w Starym Koźlu - III m-ce Ogólnopolski konkurs plastyczny pod nazwą "Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu
• Paulina Tkocz - SP w Starym Koźlu - IV m-ce Ogólnopolski konkurs plastyczny pod nazwą "Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu
• Adam Rekruciak – SP Stare Koźle – dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w szkole w Konkursie Alfik Matematyczny
• Justyna Zapiór -SP w Starym Koźlu - II m-ce Konkurs Wiedzy Pożarniczej, IV miejsce na etapie powiatowym
• Wiktoria Burghardt - SP w Starym Koźlu - stypendium naukowe
• Julia Burghardt - SP w Starym Koźlu - stypendium naukowe
• Krzysztof Kurpiewski - SP w Starym Koźlu - stypendium naukowe
• Claudia Burgfeld i Justyna Kowol Z- Zespół Szkół Dwujęzycznych – dostały się do finału Ogólnopolskiego Finału Konkursu Języka Niemieckiego
• Zespół Solaris wraz z chórem ZSD w Solarni uświetnił swoim śpiewem Mszę Św. odprawianą dla mniejszości narodowej i etnicznych na Górze Św. Anny
• Edyta Franczyk - ZSD Solarnia(gimnazjum) - stypendium naukowe
• Claudia Burgfeld - ZSD Solarnia(gimnazjum) - stypendium naukowe
• Marta Skowronek- ZSD Solarnia(gimnazjum) - stypendium naukowe
• Marta Skowronek, Karolina Hassa, Agata Wiesiołek- Publiczne Dwujęzyczne Gimnazjum w Solarni - stypendia za wyniki w nauce
• Natalia Ciechomska, Patrycja Morelowska - Publiczne Gimnazjum w Bierawie -Indywidualne powiatowe biegi przełajowe, uzyskały awans na zawody wojewódzkie.
• Natalia Ciechomska – XII miejsce, Patrycja Morelowska – XXIX miejsce, Sabina Bartuś - XXX miejsce- Publiczne Gimnazjum w Bierawie - Wojewódzkie indywidualne biegi przełajowe:-
• Ciechomska Natalia – II miejsce na 1000m- Publiczne Gimnazjum w Bierawie - Zamknięcie sezonu La
• Morelowska Patrycja – III miejsce na 600m- Publiczne Gimnazjum w Bierawie - Zamknięcie sezonu La
• Sztafeta 4 x 100m dziewcząt - III miejsce- Publiczne Gimnazjum w Bierawie - Zamknięcie sezonu La
• Gilewski Mateusz – III miejsce w biegu na 100m- Publiczne Gimnazjum w Bierawie - Zamknięcie sezonu La
• Gilewski Mateusz - II miejsce w biegu na 300m-Publiczne Gimnazjum w Bierawie - Zamknięcie sezonu La
• Śliwiński Michał – I miejsce w rzucie oszczepem- Publiczne Gimnazjum w Bierawie- Zamknięcie sezonu La
• Dziewczęta – V miejsce- Publiczne Gimnazjum w Bierawie- Powiatowa piłka nożna halowa
• Chłopcy – IV miejsce- Publiczne Gimnazjum w Bierawie- Powiatowa piłka nożna halowa
• Chłopcy w półfinale wojewódzkim – Publiczne Gimnazjum w Bierawie II miejsce- Wojewódzkie Igrzyska LZS Szkół Wiejskich w siatkówce
• Pilich Natalia, Fabisińska Aleksandra, Radziak Diana, Ignacy Natalia - Publiczne Gimnazjum w Bierawie- sztafeta 4 x 100 dziewcząt - II miejsce- Wojewódzkie Igrzyska LZS Szkół Wiejskich w lekkoatletyce
• Talaga Mateusz, Juszczyk Daniel, Chrząszcz Denis, Gilewski Mateusz - Publiczne Gimnazjum w Bierawie- sztafeta 4 x 100m chłopców - III miejsce - Wojewódzkie Igrzyska LZS Szkół Wiejskich w lekkoatletyce
• Laura Ficoń - Publiczne Gimnazjum w Bierawie- II miejsce - Diecezjalny Wojewódzki Konkurs Plastyczny
• Aleksandra Walas – Publiczne Gimnazjum w Bierawie- I miejsce- Konkurs Ortograficzny Powiatowy
• Paulina Gacka - Publiczne Gimnazjum w Bierawie- wyróżnienie- Plastyczny Konkurs Ekologiczny Gaya w Opolu
• Paulina Gacka - Publiczne Gimnazjum w Bierawie- I miejsce w powiecie- Konkurs plastyczny p/poż
• Monika Paczkowska - Publiczne Gimnazjum w Bierawie- VIII miejsce- Konkurs Multitest z j. niemieckiego
• Paulina Gacka - Publiczne Gimnazjum w Bierawie- wyróżnienie- VII Opolskie Targi Ekologiczne „Opole – Eko”


ROK 2013-2014

• Edyta Franczyk - ZSD Solarnia(gimnazjum) - wyróżnienie w nauce
• Karolina Franczyk - ZSD Solarnia(gimnazjum) - wyróżnienie w nauce
• Ewelina Geschlecht - ZSD Solarnia(SP) - wyróżnienie w nauce
• Justyna Gediga - ZSD Solarnia(gimnazjum) - wyróżnienie w nauce
• Małgorzata Zarucka - I LO w K-Koźlu - II m-ce w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej
• Joanna Ciechanowicz - I LO w K-Koźlu - III m-ce w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej
• Anna Łukowska kl 6 – Stara Kuźnia - II miejsce w Wojewódzkim Konkursie j. angielskiego
• Anna Łukowska kl 6 – Stara Kuźnia - II miejsce w eliminacjach rejonowych XX Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję”
• Mateusz Brym kl 6 – Stara Kuźnia - I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym
• Tomasz Magiera kl 6 – Stara Kuźnia - II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym
• Nikola Suchanek kl 5 – Stara Kuźnia - II miejsce w pchnięciu kulą 3 kg na szczeblu wojewódzkim
• Anna Łukowska kl. 6 - Stara Kuźnia -szczególne osiągnięcia w konkursach recytatorskich w j. polskim, j. angielskim, j. niemieckim
• Tomasz Magiera, Jola Wieczorek, Anna Łukowska – Stara Kuźnia - w zespole wywalczyli tytuł Mistrza Ortografii zdobywając po raz 4 puchar Wójta Gminy Bierawa
• Jolanta Wieczorek– Stara Kuźnia – III miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym
• Anna Łukowska – Stara Kuźnia - I miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym
• Mateusz Bryn – Stara Kuźnia - I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym – etap gminny
• Tomasz Magiera - Stara Kuźnia - II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym – etap gminny
• Jakub Kowalik - Stara Kuźnia - II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym – etap gminny
• Mateusz Bryma - Stara Kuźnia – Iimiejsce w Wjewódzkim Konkursie Historycznym – etap gminny
• Aleksandra Dudczak - IV miejsce, Diana Radziak - VI miejsce, Publiczne Gimnazjum w Bierawie- Powiatowe biegi przełajowe w kategorii klas III
• Natalia Ciechomska - II miejsce- Publiczne Gimnazjum w Bierawie- Powiatowe biegi przełajowe w kategorii klas II
• Sara Jasiulek - I miejsce, Sławomir Malarz- I miejsce- Publiczne Gimnazjum w Bierawie- Powiatowe biegi przełajowe w kategorii klas I
• Natalia Ciechomska - XII miejsce, bieg na 1500m.- Publiczne Gimnazjum w Bierawie-Wojewódzkie biegi przełajowe
• Natalia Ciechomska– bieg na 1000m Publiczne Gimnazjum w Bierawie - II miejsce Zamknięcie sezonu LA
• Aleksandra Dudczak- bieg na 1000m - Publiczne Gimnazjum w Bierawie - IIImiejsce Zamknięcie sezonu LA
Justyna Olbrych – Publiczne Gimnazjum w Bierawie - II miejsce - Wojewódzki Konkurs Fizyczny na etapie gminnym
• Justyna Olbrych – Publiczne Gimnazjum w Bierawie II miejsce -Wojewódzki Konkurs Biologiczny na etapie gminnym
• Karolina Marek – Publiczne Gimnazjum w Bierawie- III miejsce Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Języka Niemieckiego „OLIMPUS” :
• Wiktoria Popczak, Monika Paczkowska - Publiczne Gimnazjum w Bierawie-dyplomy laureata Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa
z Języka Niemieckiego „OLIMPUS”
• Paulina Gacka – Publiczne Gimnazjum w Bierawie III miejsce- Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego na etapie Gminnym
• Joanna Tkocz – Publiczne Gimnazjum w Bierawie I miejsce- Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego na etapie gminnym
• Joanna Tkocz – Publiczne Gimnazjum w Bierawie wyróżnienie- Konkurs Recytatorski poświęcony poezji J. Tuwima
• Marta Auer – Publiczne Gimnazjum w Bierawie III miejsce- Konkurs Plastyczny dotyczący walki z alkoholizmem
• Michał Moczko – Publiczne Gimnazjum w Bierawie wyróżnienie- Konkurs Plastyczny dotyczący walki z alkoholizmem



ROK 2014/2015


• Milena Sokołowska - Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa w Solarni - laureatka konkursu plastycznego „W trosce o środowisko – przyroda widziana oczyma dziecka”
• Wikotoria Brughardt - Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa w Solarni – 1miejsce - indywidualna rywalizacja konkursowa na Gminnym Konkursie Ekologicznym
• Filip Szostak, Sandra Marek, Weronika Wiącek – reprezentacja na Gminnym Konkursie Ekologicznym
• Kornelia Herich - Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa w Solarni – III miejsce na X Miedzy narodowym konkursie plastycznym im. Josepha von Einhendorffa
• Edyta Franczyk - ZSD Solarnia(gimnazjum) - wyróżnienie w nauce
• Justyna Gedigia - ZSD Solarnia(gimnazjum) - wyróżnienie w nauce
• Julia Tarnawska - ZSD Solarnia(gimnazjum) - wyróżnienie w nauce
• Kerstin Golla - ZSD Solarnia(SP) - wyróżnienie w nauce
• Dawid Gaszi - Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa w Solarni – III miejsce na X Miedzy narodowym konkursie plastycznym im. Josepha von Einhendorffa
• Marcel Kansy - ZSD Solarnia – awans do zawodów wojewódzkich w biegach przełajowych
• Tobiasz Kowaś- ZSD Solarnia – IV miejsce w wojewódzkich Zawodach Lekkoatletycznych w skoku wzwyż, II miejsce w Wojewódzkich Zawodach Lekkoatletycznych w Opolu – bieg na 100m p/p
• Oliwia Urbansky i Julia Krzyżyk – zwyciężczynie kategorii klas IV-VI „How do you do”
• Barbara Walicka kl. 6 III – Stara Kuźnia - miejsce w Gminnym Konkursie Strażackim
• Wiktoria Dowhań kl. 6 – II – Stara Kuźnia - miejsce w Miejskim Przeglądzie Piosenki „You can sing”
• Patrycja Kędron- Stara Kuźnia – III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych w rzucie piłką palantową
• Nikola Suchanek - Stara Kuźnia – III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych w pchnięciu kulą 3kg
• Wiktoria Dowhań – Stara Kuźnia- wyróżnienie za piękne uczczenie pamięci Jana Pawła II w gminnym konkursie recytatorskim pod hasłem „Kanonizacja Jana Pawła II w przezywanym roku rodziny”
• Jadwiga Pucia – Stara Kuźnia- wyróżnienie za piękne uczczenie pamięci Jana Pawła II w gminnym konkursie recytatorskim pod hasłem „Kanonizacja Jana Pawła II w przezywanym roku rodziny”
• Anna Łukowska- Stara Kuźnia- I miejsce w w Gminnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem „Kanonizacja Jana Pawła II w przezywanym roku rodziny”
• Magdalena Wiencek (II a), Anna Rutkowska (II b) i Wiktoria Popczak (II b)- Publiczne Gimnazjum w Bierawie - Gminny Konkurs Ekologiczny w Starej Kuźni
• Anna Łukowska (I b)- Publiczne Gimnazjum w Bierawie- I miejsce - IV Powiatowy Konkurs Recytatorski w K– Koźlu
• Tomasz Magiera (I b)- Publiczne Gimnazjum w Bierawie – II miejsce w VII Konkurs ie Recytatorskim dla dzieci zorganizowany przez Dom Kultury w Dziergowicach
• Anna Łukowska (I b)- Publiczne Gimnazjum w Bierawie – II miejsce w XV Wojewódzkim Recytatorskim Konkursie Jednego Poety w Opolu
• Karolina Marek (II b)- Publiczne Gimnazjum w Bierawie – tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego
• Magdalena Wiencek (II a)- Publiczne Gimnazjum w Bierawie – II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym
• Anna Łukowska (I b)- Publiczne Gimnazjum w Bierawie –awans do konkursu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - etap gminny
• Anna Łukowska (I b)- Publiczne Gimnazjum w Bierawie – II miejsce w Konkursie Recytatorskim w języku niemieckim - etap gminny , III miejsce w Konkurs ie Recytatorskim w języku niemieckim – etap rejonowy, III miejsce w Finale Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim , II miejsce w V Konkursie Oratorskim
• Natalia Ciechomska - Publiczne Gimnazjum w Bierawie- II miejsce w III Memoriale Haliny Brylant i Jewhena Torochtija
• Walosek Krystian - Publiczne Gimnazjum w Bierawie- I miejsce w Powiatowych biegach przełajowych szkół gimnazjalnych
• Jasiulek Sara - Publiczne Gimnazjum w Bierawie- II miejsce w Powiatowych biegach przełajowych szkół gimnazjalnych
• Gacka Oskar - Publiczne Gimnazjum w Bierawie- III miejsce w Powiatowych biegach przełajowych szkół gimnazjalnych
• Ciechomska Natalia- Publiczne Gimnazjum w Bierawie- III miejsce w Powiatowych biegach przełajowych szkół gimnazjalnych
• Gaszi Dawid - Publiczne Gimnazjum w Bierawie- 5 miejsce w biegu na 500 m. „Sezon La”
• Ciechomska Natalia - Publiczne Gimnazjum w Bierawie- 1 miejsce w biegu na 1000 m „Sezon La”
• Walosek Krystian, 4- Gacka Oskar Publiczne Gimnazjum w Bierawie- 3 miejsce w biegu na 1000 m „Sezon La” Brzyś
• Mateusz - Publiczne Gimnazjum w Bierawie – 2 miejsce w Skok w dal „Sezon La”
• Julia Ignacy - Publiczne Gimnazjum w Bierawie – 2 miejsce w biegu na 300 m „Otwarcie sezonu LA”
• Sara Spałek - Publiczne Gimnazjum w Bierawie - III miejsce w biegu na 600 m „Otwarcie sezonu LA”
• Natalia Ciechomska Publiczne Gimnazjum w Bierawie – I miejsce na 600 m „Otwarcie sezonu LA”
• Oskar Gacka -Publiczne Gimnazjum w Bierawie – I miejsce na 600 m „Otwarcie sezonu LA”
• Dawid Gaszi - Publiczne Gimnazjum w Bierawie – I miejsce na 1000 m „Otwarcie sezonu LA”
• Mateusz Brzyś - Publiczne Gimnazjum w Bierawie – III miejsce w Skok w dal „Sezon La”
• Ciechomska Natalia Publiczne Gimnazjum w Bierawie XI miejsce na 1000m czas 3:40,91 min Mistrzostwa wojew. w LA
• Walosek Krystian Publiczne Gimnazjum w Bierawie XIV miejsce na 600m czas 1:40,31 min Mistrzostwa wojew. w LA
• Gaszi Dawid Publiczne Gimnazjum w Bierawie VI miejsce na 1000m czas 3:04,54 min Mistrzostwa wojew. wLA
• Gacka Oskar Publiczne Gimnazjum w Bierawie IX miejsce na 2000m czas 7:13,6 min Mistrzostwa województwa w LA



II. Wnioski – podsumowanie


Absolwent naszego przedszkola jest aktywny, dociekliwy, kreatywny, ambitny, ciekawy świata. Zna swoje mocne strony i potrafi je wykorzystać. Stawia czoła napotkanym przeciwnościom, trudnościom . Jest przygotowany do roli ucznia, jest otwarty na nowe wyzwania. Cechuje się poczuciem własnej wartości oraz tolerancją wobec innych ludzi. Chętnie niesie pomoc innym, odznacza się empatią i asertywnością. Jest opiekuńczy, dobry i odpowiedzialny. Dba o tradycje, kocha swoją ojczyznę. Posiada umiejętności i wiadomości gwarantujące mu sukces w nauce szkolnej.


III. Załączniki

• Kronika
• Artykuły biuletynu „Głos Bierawy”
• „Gazeta lokalna”
• Strony internetowe:
www.spstarekozle.pl
www.lo1.szkola.pl
zsd-solarnia.webd.pl/news
www.pgbierawa.szkolnastrona.pl
Przedszkolowo.pl logo